آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا کجاست

آبشار نیاگارا از آن دست جاذبه‌هایی به شمار می‌رود که دو  کشور ایالات‌متحده آمریکا و کانادا به داشتن آن می‌بالند. شاید بتوان به‌نوعی این شگفتی طبیعی را که اغلب شما با آن آشنایی دارید، مشهورترین آبشار جهان هم برشمرد. «آبشارهای نیاگارا» ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشار کوچکتر است. آبشارهای بزرگ آن عبارتند از آبشار نعل اسبی و آبشار آمریکایی. آبشار کوچکتر هم برایدال ویل Bridal Veil نام دارد.

آبشار نیاگارا

بامارو سفر

فاصله این آبشار از شهر تورنتو حدود ۱۲۰ کیلومتر یا ۱٫۵ ساعت و فاصله ی آن از شهر بوفالو واقع در ایالت نیویورک آمریکا ۲۷ کیلومتر یا ۲۰ دقیقه است. آبشار عریض تر و بزرگتر که در طرف کانادا قرار دارد، اصطلاحاً به آبشار نعل اسبی یا آبشار کانادایی معروف است. ارتفاع این آبشار ۵۳ متر و عرض آن ۷۹۲ متر است، نود درصد آب رودخانه نیاگارا از این آبشار به پایین می ریزد. علت اصلی شهرت آبشار نیاگارا نه به علت ارتفاع آن بلکه به علت عریض بودن آن است. همچنین میزان آبی که از آبشارها سر ریز می شود به طور متوسط ۵۴۶,۰۰۰ متر مکعب بر ثانیه است است.

معرفی

نیاگارا نام جمعی سه آبشار است که بخشی از مرز میان کانادا و ایالات‌متحده به‌ویژه میان استان اونتاریو و ایالت نیویورک را می‌سازد. این سه آبشار از بزرگ به  کوچک به ترتیب شامل آبشار نعل اسبی که بیشتر آن  در بخش کانادایی قرار دارد و آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس در بخش آمریکایی می‌شوند. همچنین دو آبشار بزرگ‌تر به وسیله‌ای گوت آیلند (جزیره گوت) از هم جدا شده‌اند. آبشار نیاگارا از روی رودی به همین نام عبور می‌کند و به زهکشی دریاچه‌ی ایری به دریاچه‌ی اونتاریو می‌ریزد. مجموع آب سه آبشار بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را تشکیل می‌دهند.

آبشار نیاگارا

آبشار نعل اسبی با توجه به اندازه‌گیری میزان جریان و ارتفاع سقوط قدرتمندترین آبشار در آمریکای شمالی است. آبشار نعل اسبی ۵۳ متر ارتفاع و حدود  ۷۹۰ متر پهنا  دارد، از طرف دیگر ارتفاع آبشار آمریکایی بین ۲۱ تا ۳۰ متر در نقاط مختلف متفاوت است و پهنایی ۳۲۰ متری دارد. گاهی در فصل‌های پرباران میزان حجم آب سرازیر شده از آبشار تا ۵۷۰۰ مترمکعب هم می‌رسد. در هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود که همین موضوع رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد. این آبشار فوق‌العاده زیبا سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از آبشار نیاگارا می‌گذرد، از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود.

چگونه می توان به آبشار نیاگارا رفت؟

برای بازدید از آبشار نیاگارا بسته به این‌که به کانادا یا آمریکا سفر کرده باشید و این‌که بخواهید کدام بخش از آن را تماشا کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد. به تصور بسیاری سریع‌ترین و آسان‌ترین را در کشور آمریکا پرواز به سمت  فرودگاه بین‌المللی بوفالو از نیویورک است. پس از آن با اجاره‌ی یک اتومبیل و طی حدود ۴۰ کیلومتر به پل رنگین‌کمان در حدود ۴۰۰ متری آبشار آمریکایی خواهید رسید. اگر به کانادا و شهر تورنتو سفر کردید، یک اتومبیل اجاره و حدود ۱۲۰ (تقریبا ۲ ساعت) کیلومتر به سمت پل رنگین کمان در کنار آبشار نیاگارا رانندگی کنید. علاوه بر اجاره‌ی اتومبیل شخصی می‌توانید از اتوبوس‌های شاتل و تاکسی‌ها هم استفاده کنید.

 

برف

آیا خوردن برف بی‌خطر است؟

آیا خوردن برف بی‌خطر است؟

ارتفاعات جوی، زباله‌دانی ضایعات گازی زمین است. حال منطقی است برفی که از آسمان می‌بارد را خورد؟ محققان چه می‌گویند؟ با بامارو سفر همراه باشید.

قطعا دفاعیاتی برای خوردن برف وجود دارد. رومی‌ها به‌عنوان دسر مقداری عسل روی برف می‌ریختند. مدل امروزی این دسر، دستور ساده‌ای برای بستنی برفی (برف + خامه + شکر) است که از سوی دانشگاه میسوری ارائه شده و هرگونه نگرانی در مورد مضر بودن خوردن برف را کنار می‌زند. گاهی افرادی هم دیده می‌شوند که در زمان ریزش برف تلاش می‌کنند پولک‌های برف را با زبانشان بگیرند.

برف

کسانی که تمایل به خوردن برف دارند، می‌گویند که مواظب هستند تا برف را قبل از برخورد با زمین بگیرند. یا اینکه به دنبال زمینی پر از برف سفید دست‌ نخورده می‌گردند، تا برفی به‌دست‌ آورند که تمیز باشد. مطالعات جدید نشان می‌دهد که به دلیل آلودگی‌های جوی موجود در شهرهای بزرگ و به خصوص صنعتی، برفی که هنوز به زمین نرسیده، به همان اندازه‌ی برف روی زمین آلوده است.

در ماه آخر سال ۲۰۱۵ تحقیقی در زمینه علوم محیط زیست توسط محققین دانشگاه مک گیل منتشر شد مبنی بر اینکه پولک برف تازه، دوز بالایی از آلاینده‌‌های خودروها را حتی بیشتر از آب متبلور داراست. پیش‌تر از آن دو تحقیق در مجله جئوگرافی لترز توسط محققان دانشگاه واشنگتن منتشر شده‌است، که طیفی از برف‌های دست‌نخورده را از سرتاسر آمریکا و کانادا را مورد بررسی قرار داد. محققین متوجه شدند که این برف‌ها دارای سطوح گوناگونی از دوده ذغال‌سنگ و خاک‌اند، حتی نمونه‌هایی که بسیار دور از شهرها برداشته شده بودند.

پس خوردن برف برای لذت اصلا شبیه یک داستان ایده‌آل نیست، اما خوردن برف برای زنده ماندن چطور؟ حتی اگر آب در دسترس نبود، شاید هنوز خوردن مستقیم برف گزینه مناسبی نباشد چراکه می‌تواند دمای بدن را کاهش دهد و آب بدن را از بین‌ببرد، و اگر زیاد خورده شود باعث یخ‌زدگی لب‌ها می‌شود. راهنمای زنده‌ماندن ارتش ایالات‌متحده پیشنهاد می‌دهد:

شاید بتوان بالاجبار مقداری خورد، اما (حتی در برف نسبتا دست نخورده قطب شمال) قبل از خوردن برای ذوب آن تلاش کنید یا حتی بهتر است راهی پیدا کنید و آن را بجوشانید سپس اجازه دهید دمایش برای مصرف کاهش پیدا کند.

خب، باید برف خورد؟ پاسخ ما خیر است، اگرچه مجبور شوید و برای لذت بردن هم شاید یک یا دو پولک بر زبان صدمه‌ای نزند.

منبع: کجارو

راز مثلث برمودا

راز مثلث برمودا

راز مثلث برمودا چیست؟!

سال هاست که راز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می‌شود به یکی از مسائل حل نشده در جهان تبدیل شده و دانشمندان زیادی سعی کرده اند تا این راز را کشف کنند. آیا واقعا چنین جایی وجود دارد؟ با مجله گردشگری بامارو سفر همراه باشید.

در واقع جایی به اسم مثلث برمودا روی نقشه وجود ندارد! و خطوط دریانوردی هم چنین منطقه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد. اما منطقه ای که افراد به این نام می‌شناسند، حدود منطقه‌ای در ناحیهٔ غربی اقیانوس اطلس شمالی است و در حد فاصل جزایر برمودا، سواحل فلوریدا و پورتوریکو است.

راز مثلث برمودا

سال های بسیاری است که داستان‌ها و اتفاق‌های عجیب و غریب زیادی از این منطقه می‌شنویم. از غرق شدن کشتی ها گرفته تا سقوط هواپیماها و… . جالب است بدانید بر اساس برخی از گزارش‌ها تاکنون بیش از ۵۱ کشتی و ۲۱ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده‌اند. این محدوده بطور دقیق دارای شکل مثلث نیست و فقط ظاهری شبیه به مثلث دارد.

گزارش‌های بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد این منطقه بسیار خطرناک است. برخی از این گزارشات شاهدان عینی هم داشته اند. صندوق جهانی طبیعت در پژوهشی در سال ۱۹۹۷ فهرست ۱۰ منطقهٔ خطرناک برای کشتی‌رانی را اعلام کرد که مثلث برمودا یکی از آنها بود.

اما دلیل خطرناکی این منطقه چیست؟

کارشناسان ادعا کرده اند که راز مثلث برمودا را “کشف کرده اند”، اما همچنان یک مشکل اساسی وجود دارد. یکی از دلایل مطرح شده، وجود گاز متان در آب‌های آن منطقه است. این گاز باعث ایجاد حباب در آب می‌شود و در نتیجه چگالی آب پایین می‌آید و کشتی‌ها به درون آب فرو می روند. دلیل دیگری که اخیراً مطرح شده، وجود ابرهای عجیبی است که در منطقه دیده شده‌اند. دانشمندان دریافتند که ابرها با بادهای سطح دریا که سرعتی بالغ بر۱۶۰ کیلومتر در ساعت دارند در ارتباطند. این بادها از نیروی لازم برای ایجاد امواجی با بیش از ۱۴ متر ارتفاع برخوردارند که قدرت تخریب عجیبی دارند.

برخی دیگر از دانشمندان علت را عبور جریان‌های آب گرم گلف استریم در زیر این منطقه از اقیانوس می‌دانند که می‌تواند اجسام شناور را منحرف و حمل کند. برخی معتقدند این جریان‌ها در بعضی مناطق شدت بیشتری دارند و باعث ایجاد گرداب‌هایی می‌شوند و اجسام را به درون خود می‌کشند.

راز مثلث برمودا

یکی دیگر از دلایل علمی این پدیده امواج سرکش است. در اقیانوس‌های مختلف و سراسر جهان، امواج سرکش موجب غرق شدن کشتی‌ها شده است و سکوهای نفتی را سرنگون کرده. این امواج تا سال ۱۹۹۵ به عنوان یک رمز و راز و یک اسطوره در نظر گرفته می شد.

البته بعضی نظرات فراطبیعی هم بیان شده‌اند! مثلاً بر اساس یکی از آن‌ها، مثلث برمودا، دریچه‌ای برای گشودن دنیایی دیگر است و هواپیماها و کشتی‌های انسان‌ها وارد آن دنیا می‌شوند! همانطور که پیداست این قبیل دلایل زاده قوه تخیل آدمی است و پایه و اساس علمی ندارند. به اعتقاد کارشناسان مواردی که در اینجا اتفاق می‌افتد عجیب و ناشناخته نیست و در هر کجای دیگر جهان هم ممکن است چنین اتفاقاتی بیافتد، بسیاری از آنها می‌گویند مثلث برمودا تصوری از یک مکان خیالی است.

ماشو پیشو

 ماشو پیشو

ماشو پیشو کجاست؟

یک دژ اینکایی متعلق به قرن ۱۵ است که در منطقه ی کوسکوی استان اوروبامبا،در منطقه ی ماشو پیشوی پرو، بر فراز دره ی مقدس ( واقع در ۸۰ کیلومتری شمال غرب کوزکو ) قرار دارد.

ماشو پیشو

ماشو پیشو در پرو : قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره آندهاست. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگری نمی توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این نقطه برسید چند روز در راه هستید زیرا شما باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به این قلعه برسید. جالب است بدانید، این قلعه یکی از عجایب هفت گانه جهان هم به حساب می آید.

در پرو : قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره آندهاست. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگری نمی توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این نقطه برسید چند روز در راه هستید زیرا شما باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به این قلعه برسید. جالب است بدانید، این قلعه یکی از عجایب هفت گانه جهان هم به حساب می آید.در پرو : قلعه ای زیبا و مقدس که مربوط به دوره آندهاست. شما با ماشین یا وسیله نقلیه دیگری نمی توانید به این دژ زیبا راه پیدا کنید تنها باید با کوهنوردی به آنجا برسید. برای اینکه به این نقطه برسید چند روز در راه هستید زیرا شما باید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا بتوانید به این قلعه برسید. جالب است بدانید، این قلعه یکی از عجایب هفت گانه جهان هم به حساب می آید.

اوت لت

اوت لت چیست؟

اوت لت چیست ؟

اوت لت چیست ؟ اوت لت (OUTLET) را در ساده ترین حالت لغوی می‌توان به معنای «حراجی» تلقی کرد. این فروشگاه‌های سراسری‌ای به دلیل داشتن دو مزیت مهم مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند. با بامارو سفر همراه باشید.

بطور کلی دو نوع فروشگاه outlet وجود دارد:

بعضی از outlet‌ها، فروشگاه‌هایی بزرگ با طیف وسیعی از کالاها و برندهای گوناگون هستند. کالاهای عرضه شده در این فروشگاه‌ها به‌صورت عمده و از عمده فروش ها یا تولیدکننده‌ها خریداری می‌شود.

نوع دوم outlet، بوتیک‌های تخصصی هستند که فقط محصولات یک شرکت یا یک برند خاص را عرضه می‌کنند. این فروشگاه‌ها توسط تولیدکننده و به‌منظور فروش محصولاتِ اضافی و فروش‌نرفته (قدیمی) یا کالاهای معیوب با قیمتی پایین‌تر، دایر می‌شوند و معمولا در نزدیکی کارخانه‌ها قرار دارند.

مزیت های مهم اوت لت:

اولین مزیت اوت لت‌ نسبت به دیگر فروشگاه‌ها این است که تمامی برندهای معروف و مهم مثل منگو، آدیداس، پوما، زارا و … در یک مجموعه کنار هم قرار دارند. به همین خاطر دیگر مجبور نیستید برای خرید کالا و لباس مورد نیازتان از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر بروید و وقت خود را تلف کنید و هرچه در لیست خرید خود دارید را از یک جا تهیه نمایید.

اوت لت

دیگر مزیت اوت لت‌ها این است که اجناس قدیمی‌تر یک برند را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از فروشگاه‌های اصلی همان برند در سطح شهر عرضه می‌کنند و نوعی حراجی بزرگ هستند.

دلیل قیمت پایین اجناس در اوت لت‌ این است که هر برندی با تولید محصولات جدید، اقدام به فروش محصولات قدیمی خود می‌کند تا هزینه‌ای صرف نگهداری آن در انبار نکند و فضای کافی برای محصولات جدید داشته باشد. دقیقا مشابه حراج های آخر فصل در ایران.

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

همانطور که می دانید ویزا مدرکی‌ست که شخص میتواند به وسیله آن وارد کشور مورد نظر خود شود. ویزا انواع مختلفی دارد که بر اساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اکیدا توصیه می‌کنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد. در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات احتمالی شود. دریافت ویزا و و آشنایی با انواع آن همواره یکی از چالش‌هایی است که در سفرهای خارجی پیش می‌آید. اما آشنایی با انواع ویزا و تفاوت‌هایی که با هم دارند باعث کاهش این چالش‌ها می‌شود. یکی از این تفاوت‌ها، تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل (single و multiple) است که در این پست به آن پرداخته‌ایم. با بامارو سفر همراه باشید.

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل در چیست ؟

در این تقسیم‌بندی‌ها، دو نوع ویزای سینگل و مولتیپل در تقسیم‌بندی ویزا بر اساس دفعات اجازه ورود به کشور مقصد قرار می‌گیرند. از این نظر ویزاها به چهار نوع یک بار ورود یا سینگل، دو بار ورود یا دابل، چند بار ورود یا مولتیپل و ویزای ترانزیت فرودگاهی تقسیم‌بندی می‌شوند:

ویزای یک بار ورود یا سینگل (Single visa)

همانطور که از نام این ویزا پیداست اعتبار این نوع ویزا بعد از یکبار ورود و خروج به کشور مقصد، به طور اتوماتیک، از بین میرود حتی اگر از اعتبار و مدت‌ زمان آن باقی مانده باشد.

ویزای دو بار ورود یا دابل (Double visa)

با دریافت این نوع ویزا شما این اجازه را دارید تا زمانی که اعتبار ویزایتان تمام نشده است، دوبار به کشور مقصد سفر داشته باشید.

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل

ویزای چندبار ورود یا مولتیپل (Multiple visa)

با داشتن ویزای چند باز ورود، تا زمانی که اعتبار و مدت  زمان ویزای شما تمام نشده است، شما می‌توانید به دفعات نامحدود به کشور مقصد سفر کنید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی  (Airport transit visa)

برای سفر به برخی از کشور های خارجی ممکن است که از بیش از یک پرواز استفاده شود. در این نوع سفرها بایددر یک کشور واسط و ثالث، هواپیمای خود را تعویض کنید و مدت زمان محدودی را در فرودگاه بمانید. بعضی از کشورها حتی برای زمان بین تعویض هواپیماها نیز درخواست ویزا می‌کنند. این ویزا مجوز خارج شدن از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و سوار شدن به هواپیما به مقصد کشور بعدی محسوب می‌شود.

راهنمای سفر به جام جهانی

راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر ولگوگراد

راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸، معرفی شهر ولگوگراد

راهنمای سفر به جام جهانی
همانطور که می دانید جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه ببینند. به همین منظور بامارو سفر به معرفی شهرهای برگزار کننده جام جهانی روسیه و جاذبه های آن خواهد پرداخت. در ادامه با راهنمای سفر به جام جهانی شهر ولگوگراد روسیه برای تور جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به جام جهانی

ولگوگراد یکی از شهرهای مهم صنعتی روسیه به شمار می رود و فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی دارد. امروزه ولگاگراد شهری مدرن و پیشرفته است که بناهای یادبود جنگ، نشانی از تاریخ افتخار آفرین و شکوه این شهر دارد. این شهر دارای آب و هوایی نیمه خشک و اقلیم نواحی استپی می باشد. راهنمای سفر به جام جهانی

راهنمای سفر به جام جهانی: اطلاعات ضروری در سفر به ولگوگراد :

 • اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰ (نیم ساعت عقب‌تر از تهران)
 • زبان رسمی: روسی
 • واحد پول رسمی: روبل (RUB) – واحد پول
 • هر روبل روسی به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. به طور مثال : ۲۱۵۰٫۲۰ که خوانده می شود ۲۱۵۰ روبل و ۲۰ کوپک.
 • نرخ تبدیل ارز: هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است.
 • برق: ۲۲۰ ولت – ۵۰ هرتز
 • پریز برق: type C و type F

آب و هوای ولگوگوراد چگونه است؟

به طور کلی می‌توان گفت که ولگوگراد در تابستان‌های گرم و شرجی داشته و در تمام طول سال نیز هوایی مرطوب دارد. گرم‌ترین ماه سال در این شهر ماه جولای بوده و دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد نیز بیشترین دما در طول سال است که در طول هفته سوم این ماه رخ می‌دهد. سردترین ماه سال نیز ژانویه است که دمای هوا در آن ممکن است تا منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد نیز افت کند. در طول زمستان‌های شهر ولگوگراد همیشه برای بارش برف، مه و باران آماده باشید. در ماه‌های می، ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر، شهر ولگوگراد شاهد آب و هوایی معتدل و خوشایند بوده و دمای هوا متوسط می‌باشد. به طور میانگین مرطوب‌ترین ماه‌های سال در شهر ولگوگراد جولای و آگوست می‌باشند.

راهنمای سفر به جام جهانی

راهنمای سفر به جام جهانی
دوره‌های زمانی خشک در طی ماه‌های ژانویه، فوریه، مارس، آوریل، آگوست و اکتبر در ولگوگراد وجود دارد. فصل سرد سال در شهر ولگوگراد ماه‌های ژانویه، فوریه و دسامبر می‌باشد. به طور میانگین گرم‌ترین ماه سال نیز ماه جولای است و سردترین ماه سال در شهر ولگوگراد، ژانویه است. در ماه ژوئن بیشترین میزان بارش باران در ولگوگراد رخ می‌دهد. کمترین میزان بارش نیز در ماه مارس بوده و به عنوان خشک‌ترین ماه سال شناخته می‌شود. بنابراین با توجه به برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در ماه‌های ژوئن و جولای، آب و هوای ولگوگراد در طی بازی‌ها معتدل و دلپذیر خواهد بود و نیازی به نگرانی در مورد آب و هوا در طول بازی‌ها نیست.

چگونه به شهر ولگوگراد روسیه برویم؟

برای رفتن به شهر ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه راه‌های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هواپیما، قطار و قایق اشاره کرد. با استفاده از هواپیما می‌توان از شهرهای بزرگی مانند سن پترزبورگ و مسکو و با پروازهایی که روزانه بین این شهرها و ولگوگراد وجود دارد، راهی ولگوگراد شد. قطار نیز یکی دیگر از راه‌های سفر به ولگوگراد از شهرهای دیگر روسیه می‌باشد.

ولگوگراد مسیرهای ریلی متعددی به شهرهای مختلف روسیه، مخصوصا در غرب این کشور، داشته و به همین دلیل افراد زیادی برای سفر به این شهر از قطار استفاده می‌کنند که هزینه آن نیز نسبت به هواپیما کمتر است. البته استفاده از قایق نیز یکی دیگر از راه‌های رسیدن به ولگوگراد است که البته هیجان‌انگیزتر از سایر راه‌ها می‌باشد. با توجه به این که ولگوگراد در انتهای شرقی کانال ولگا-دون واقع شده است، در طی زمان‌های خاصی می‌توان با استفاده از قایق به این شهر سفر کرد. قایق‌هایی در طول تابستان (حدودا از اوایل ماه می تا اواخر سپتامبر) از شهرهای متصل مسافرین زیادی را بین این شهرها جابجا می‌کنند.

جابجایی در شهر ولگوگراد

در شهر ولگوگراد علاوه بر اتوبوس و تاکسی،‌ از قطار سبک شهری که با نام Volgograd Metrotram شناخته می‌شود، نیز می‌توانید استفاده کنید. این سیستم از شمال شهر و در امتداد رود ولگا واقع شده و ۲۲ ایستگاه دارد. اتوبوس‌های برقی، اتوبوس‌های شهری و تاکسی‌ها نیز موارد دیگری هستند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کرده و در داخل شهر جابجا شوید.

راهنمای سفر به جام جهانی

ولگوگراد نیز همانند سایر شهرهای روسیه، مکان‌های دیدنی زیبا و منحصر به فرد خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تپه مامایف ؛ Mamayev Kurgan
 • ایستگاه مرکزی ؛ The Central station
 • خانه پاولف ؛ Pavlov’s House
 • دریاچه التون ؛‌ Lake Elton
 • تئاتر موزیکال شهری موزکومدیا ؛ Muzkomediya
 • یادمان سرزمین مادری فرا می‌خواند ؛ The Motherland Calls
 • کانال ولگا-دن ؛ Volga-Don Canal
 • برج آتش نشانی ولگوگراد ؛ Zatsaritsynskaya fire tower
 • کلیسای تمام مقدسات ؛ All Saints Church

ورزشگاه ولگوگراد برای جام جهانی ۲۰۱۸

استادیومی که در شهر ولگوگراد میزبان بازی‌های جام جهانی خواهد بود، ورزشگاه ولگوگراد آرنا می‌باشد که کار ساخت آن در سال ۲۰۱۵ شروع شده و برای بازی‌های جام جهانی آماده خواهد شد. این ورزشگاه پس از تکمیل شدن ظرفیتی برابر با ۴۵ هزار نفر خواهد داشت و پس از بازی‌های جام جهانی نیز ورزشگاه اصلی تیم روتور ولگوگراد خواهد بود.

 

تور جام جهانی روسیه ، جام جهانی ۲۰۱۸ ، جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ ، تور جام جهانی ، هزینه سفر به جام جهانی ، هزینه سفر به روسیه

شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

تور جام جهانی روسیه

جام جهانی 2018

شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

همانطور که می دانید طی مراسمی قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ در کاخ کرملین مسکو انجام شد و بر اساس نتایج آن تیم ملی فوتبال کشورمان با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال در گروه B قرار گرفت. حال به سراغ معرفی ورزشگاه‌هایی می‌رویم که تیم ملی فوتبال کشورمان در آن‌ها بازی خواهند کرد.

ایران – مراکش، ورزشگاه سن پترزبورگ

۱۳۹۷/۳/۲۵، ساعت ۱۸:۳۰

جام جهانی 2018

ورزشگاه سن پترزبورگ که هم‌نام با شهر محل قرار گیری آن است متعلق به تیم «زنیت» (Zenit) است. کار تکمیل و بازسازی این ورزشگاه در سال ۲۰۱۷ به اتمام رسید و اکنون با ظرفیت ۶۸۱۳۵ نفر پذیرای این رقابت‌هاست. در جام جهانی ۲۰۱۸ ۷ مسابقه در ورزشگاه سن پترزبورگ انجام می‌شود که از این میان ۳ بازی در مرحله‌ی حذفی و ۴ بازی در مرحله‌ی گروهی، از جمله بازی ایران و مراکش، برگزار می‌شود.

آب و هوای سن پترزبورگ

سن پترزبورگ آب و هوای مرطوب قاره ای دارد اما تاثیر گردبادهای دریای بالتیک باعث می شود که تابستان هایش گرم و مرطوب و کوتاه و زمستان هایش سرد و مرطوب و طولانی مدت باشد. متوسط حداقل دما در زمستان ۹ درجه زیر صفر است

ایران – اسپانیا، ورزشگاه کازان آرنا شهر کازان

۱۳۹۷/۳/۳۰، ساعت ۲۱:۳۰

جام جهانی 2018

ورزشگاه «کازان آرنا» (Kazan Arena) که در شهر کازان قرار دارد، با ۴۵۳۷۹ صندلی آماده پذیرایی بازی ایران و اسپانیا به همراه ۵ بازی دیگر است. این ورزشگاه که در سال ۲۰۱۳ ساخته شد، از بزرگ ترین نمایشگر بیرون از استادیوم در میان کل ورزشگاه‌های اروپایی بهره می برد در این ورزشگاه نیز ۲ بازی حذفی از مجموع رقابت‌ها، برگزار می شود.

آب و هوای کازان  و شرایط اقلیمی

آب و هوای کازان مانند مردمانش معمولا گرم و متعدل است. بارش ها بیشتر در زمستان رخ داده و تابستان چندان بارشی را شاهد نخواهید بود اعتدال دما و دلپذیری هوا در تابستان، و زمستان و پاییز سرد ویژگی آب و هوایی کازان است بنابراین با خیال راحت در آوریل، می، ژوئن و جولای از سفرتان لذت ببرید.

ایران – پرتغال، ورزشگاه موردویا آرنا شهر سارانسک

۱۳۹۷/۴/۴، ساعت ۲۱:۳۰

جام جهانی 2018

ورزشگاه «موردویا آرنا» (Mordovia Arena) متعلق به تیم موردویا شهر «سارانسک» (Saransk) است. این ورزشگاه که یک استادیوم تازه تاسیس است، ظرفیتی معادل ۴۵۰۱۵ نفری را پذیرا می باشد. شهر سارانسک در ۵۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مسکو قرار دارد. در این ورزشگاه تنها ۴ مسابقه دور گروهی برگزار می شود که بازی ایران و پرتغال به عنوان آخرین بازی مرحله گروهی تیم ملی کشورمان نیز در این بین است. همچنین گفته می شود که پس از اتمام مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ ، ظرفیت این ورزشگاه به ۲۸ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

آب و هوای سارانسک

می دانیم که روسیه کشوری سردسیر به شمار می‌رود بنابراین سارانسک نیز قاعدتا چندان متفاوت و به دور از این شرایط جوی نیست. میانگین دما حدود ۴ درجه سانتی‌گراد در سال بوده و یکی از شهرهای سرد روسیه محسوب می شود. بالاترین دما ۳۶ درجه سانتی‌گراد بوده و پایین‌ترین دما منفی ۳۶ درجه سانتی‌گراد تجربه سارانسک از نوسانات دما می باشد. به طور کلی تابستانی معتدل و دلپذیر و زمستانی سرد و خشک ویژگی آب و هوای این شهر است، اما شما با خیال راحت و بدون دل نگرانی از سرما و گرما در زمان برگزاری بازی های جام جهانی به این شهر سفر کنید چون آن روزها هوا بسیار مطبوع و دل انگیز است و برای شما مسافران  شهرهای میزبان ایران در جام جهانی مشکلی پیش نخواهد آمد.

در پایان امیدواریم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با عملکرد درخشان تیم ملی ایران همراه شود.