اوت لت چیست؟

اوت لت چیست ؟

اوت لت چیست ؟ اوت لت (OUTLET) را در ساده ترین حالت لغوی می‌توان به معنای «حراجی» تلقی کرد. این فروشگاه‌های سراسری‌ای به دلیل داشتن دو مزیت مهم مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند. با بامارو سفر همراه باشید.

بطور کلی دو نوع فروشگاه outlet وجود دارد:

بعضی از outlet‌ها، فروشگاه‌هایی بزرگ با طیف وسیعی از کالاها و برندهای گوناگون هستند. کالاهای عرضه شده در این فروشگاه‌ها به‌صورت عمده و از عمده فروش ها یا تولیدکننده‌ها خریداری می‌شود.

نوع دوم outlet، بوتیک‌های تخصصی هستند که فقط محصولات یک شرکت یا یک برند خاص را عرضه می‌کنند. این فروشگاه‌ها توسط تولیدکننده و به‌منظور فروش محصولاتِ اضافی و فروش‌نرفته (قدیمی) یا کالاهای معیوب با قیمتی پایین‌تر، دایر می‌شوند و معمولا در نزدیکی کارخانه‌ها قرار دارند.

مزیت های مهم اوت لت:

اولین مزیت اوت لت‌ نسبت به دیگر فروشگاه‌ها این است که تمامی برندهای معروف و مهم مثل منگو، آدیداس، پوما، زارا و … در یک مجموعه کنار هم قرار دارند. به همین خاطر دیگر مجبور نیستید برای خرید کالا و لباس مورد نیازتان از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر بروید و وقت خود را تلف کنید و هرچه در لیست خرید خود دارید را از یک جا تهیه نمایید.

اوت لت

دیگر مزیت اوت لت‌ها این است که اجناس قدیمی‌تر یک برند را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از فروشگاه‌های اصلی همان برند در سطح شهر عرضه می‌کنند و نوعی حراجی بزرگ هستند.

دلیل قیمت پایین اجناس در اوت لت‌ این است که هر برندی با تولید محصولات جدید، اقدام به فروش محصولات قدیمی خود می‌کند تا هزینه‌ای صرف نگهداری آن در انبار نکند و فضای کافی برای محصولات جدید داشته باشد. دقیقا مشابه حراج های آخر فصل در ایران.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *