راز مثلث برمودا

راز مثلث برمودا چیست؟!

سال هاست که راز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می‌شود به یکی از مسائل حل نشده در جهان تبدیل شده و دانشمندان زیادی سعی کرده اند تا این راز را کشف کنند. آیا واقعا چنین جایی وجود دارد؟ با مجله گردشگری بامارو سفر همراه باشید.

در واقع جایی به اسم مثلث برمودا روی نقشه وجود ندارد! و خطوط دریانوردی هم چنین منطقه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد. اما منطقه ای که افراد به این نام می‌شناسند، حدود منطقه‌ای در ناحیهٔ غربی اقیانوس اطلس شمالی است و در حد فاصل جزایر برمودا، سواحل فلوریدا و پورتوریکو است.

راز مثلث برمودا

سال های بسیاری است که داستان‌ها و اتفاق‌های عجیب و غریب زیادی از این منطقه می‌شنویم. از غرق شدن کشتی ها گرفته تا سقوط هواپیماها و… . جالب است بدانید بر اساس برخی از گزارش‌ها تاکنون بیش از ۵۱ کشتی و ۲۱ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده‌اند. این محدوده بطور دقیق دارای شکل مثلث نیست و فقط ظاهری شبیه به مثلث دارد.

گزارش‌های بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد این منطقه بسیار خطرناک است. برخی از این گزارشات شاهدان عینی هم داشته اند. صندوق جهانی طبیعت در پژوهشی در سال ۱۹۹۷ فهرست ۱۰ منطقهٔ خطرناک برای کشتی‌رانی را اعلام کرد که مثلث برمودا یکی از آنها بود.

اما دلیل خطرناکی این منطقه چیست؟

کارشناسان ادعا کرده اند که راز مثلث برمودا را “کشف کرده اند”، اما همچنان یک مشکل اساسی وجود دارد. یکی از دلایل مطرح شده، وجود گاز متان در آب‌های آن منطقه است. این گاز باعث ایجاد حباب در آب می‌شود و در نتیجه چگالی آب پایین می‌آید و کشتی‌ها به درون آب فرو می روند. دلیل دیگری که اخیراً مطرح شده، وجود ابرهای عجیبی است که در منطقه دیده شده‌اند. دانشمندان دریافتند که ابرها با بادهای سطح دریا که سرعتی بالغ بر۱۶۰ کیلومتر در ساعت دارند در ارتباطند. این بادها از نیروی لازم برای ایجاد امواجی با بیش از ۱۴ متر ارتفاع برخوردارند که قدرت تخریب عجیبی دارند.

برخی دیگر از دانشمندان علت را عبور جریان‌های آب گرم گلف استریم در زیر این منطقه از اقیانوس می‌دانند که می‌تواند اجسام شناور را منحرف و حمل کند. برخی معتقدند این جریان‌ها در بعضی مناطق شدت بیشتری دارند و باعث ایجاد گرداب‌هایی می‌شوند و اجسام را به درون خود می‌کشند.

راز مثلث برمودا

یکی دیگر از دلایل علمی این پدیده امواج سرکش است. در اقیانوس‌های مختلف و سراسر جهان، امواج سرکش موجب غرق شدن کشتی‌ها شده است و سکوهای نفتی را سرنگون کرده. این امواج تا سال ۱۹۹۵ به عنوان یک رمز و راز و یک اسطوره در نظر گرفته می شد.

البته بعضی نظرات فراطبیعی هم بیان شده‌اند! مثلاً بر اساس یکی از آن‌ها، مثلث برمودا، دریچه‌ای برای گشودن دنیایی دیگر است و هواپیماها و کشتی‌های انسان‌ها وارد آن دنیا می‌شوند! همانطور که پیداست این قبیل دلایل زاده قوه تخیل آدمی است و پایه و اساس علمی ندارند. به اعتقاد کارشناسان مواردی که در اینجا اتفاق می‌افتد عجیب و ناشناخته نیست و در هر کجای دیگر جهان هم ممکن است چنین اتفاقاتی بیافتد، بسیاری از آنها می‌گویند مثلث برمودا تصوری از یک مکان خیالی است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *