مسکو را بهتر بشناسید

مسکو را بهتر بشناسید

مسکو یکی از بزرگترین مکانها و مجموعه های دیدنی کشور روسیه می باشد که هر ساله شمار زیادی توریست را به آنجا می کشاند. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و حمل و نقل فدراسیون روسیه است.

کاخ کرملین، نه تنها نماد مسکو، بلکه نماد روسیه است. قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان اقامتگاه تشریفاتی رئیس جمهور شوروی، مورد استفاده قرار می گرفت. این شهر امروزه یکی از مراکز اقتصادی مهم و بزرگ در جهان است و از نظر گرانی در سال ۲۰۰۷ به عنوان دومین شهر گران در جهان محسوب می‌شود و در این سال برای دومین بار در «کتاب رکوردهای گینس» نامش ثبت شد. اولین کلیساهای سنگی در محوطه کرملین ساخته شدند. مسکو در طی قرن‎ها سمبل روسیه بود و توانست قلب روسیه شود در قرن ۱۵ مسکو برای اولین بار پایتخت شد و توسعه این شهر با سرعت زیادی پیشرفت ‎کرد. از جاذبه های این شهر توریستی و زیبا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مسکو
میدان سرخ

میدان سرخ به عنوان میدان اصلی و مرکزی مسکو شناخته شده است چرا که تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراه های اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل هستند. میدان سرخ وقایع مهمی را در تاریخ روسیه در خود جای داده است و علاوه بر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز به شمار می رود.

مسکو

موزه کرملین

موزه کرملین قدیمی ترین و معتبرترین موزه مسکو است که مجموعه ای از آثار باستانی، جواهرات خارجی و زره در این موزه وجود دارد.

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

با گنبدی پیازی شکل و رنگارنگ یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری روسیه است. این کلیسا در انتهای میدان سرخ و مرکز مسکو واقع شده است.گالری ترتیاکف

گالری ترتیاکف

این موزه میزبان آثار کلاسیک هنری روسی هاست و بازدید از آن راه خوبی برای آشنایی با فرهنگ و هنر روس هاست.

مجسمه پیتر

یکی از منفورترین مجسمه های دنیا که بسیار جنجال برانگیز بوده و در سال ۲۰۰۸ توسط سازمان گردشگری به عنوان زشت ترین ساختمان شناخته شد. برخی معتقدند که نباید برای ساخت این مجسمه که چهره ای منفور شناخته شده این همه هزینه می شد. این شخصیت

تئاتر بُلشوی

اگر به مسکو رفتید، تئاتر بُلشوی از آن جاهایی است که نباد دیدنش را از دست دهید. اینجا بهترین اپراها و باله های روسیه و شاید جهان را اجرا می کنند و گذراندن یک شب در این تئاتر تاریخی تجربه ای رمانتیک خواهد بود.

حمل ونقل عمومی در مسکو ارزان است و می توان از مترو،‌ تراموا، اتوبوس و تاکسی استفاده نمود. با توجه به ارزان بودن مترو نسبت به سایر وسایل، واگنهای مترو در ساعت شلوغی پر ازدحام میگردند. ایستگاه های مترو مسکو در زمره زیباترین ایستگاه های مترو جهان می باشند.

 

زیباترین شهرهای رنگارنگ را می شناسید؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *