استخدام
تور باکو دی و بهمن ماه ۹۷

معرفی باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که این شهر در ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیرهآبشرون واقع شده که یکی از مناطق نفت خیز جهان به شمار میرود همچنین اولین استخراج نفت درباکو صورت گرفته است. این شهر از زیباترین و پرجمعیت ترین شهرهای قفقاز به حساب می آید که دارای جاذبه های بسیار زیادی دارد، در پارکهای ساحلی برنامه های مختلف هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا برگزار میگردد که جذابیت خاصی را به این شهر داده است، به خصوص وجود شهرقدیمی باکو ( ایچری شهر ) همراه با جاذبه های خاصش مانند: قلعه دختر و کاخ شروانشاه که از قرون وسطی به جای مانده اند و در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده اند. همچنین باکو به یازده ناحیه و ۴۸ شهرک تقسیم شده است. مساحت کل کشور آذربایجان ۸۶۶۰۰ کیلومتر مربع میباشد. این جمهوری با کشور ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال همسایه است که دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر میباشد.

موزه فرش آذربایجان

فرش‌های آذری آوازه جهانی دارند و بی دلیل نیست که یکی از جاذبه‌های باکو به حساب می‌آیند. نقش‌ها و رنگ‌ها آنقدر خیال‌انگیزند که چشم آدم را خیره و دهان آدم را باز نگه می‌دارند. مجموعه بی‌نظیری از فرش‌ها و قالی‌های دستباف آذری در این موزه نگهداری می‌شود که می‌تواند چند ساعت مبهوتتان کند. این موزه قبلا در ساختمان دیگری بود . از سال ۲۰۱۴ به ساختمان جدیدی منتقل شده که طراحی‌اش شبیه یک فرش لوله‌شده است. اینجا چیزهای زیادی هم در مورد تاریخچه فرش آذری و ایرانی یاد می‌گیرید. این موزه، قبلا موزه‌ی لنین نام داشت، اما در حال حاضر تبدیل به موزه‌‍‌ی فرش بسیار زیبایی شده و نشان‌دهنده‌ی تاریخچه‌ی فرش در آذربایجان است. در این موزه بیش از هزار عدد قالیچه دست‌بافت و کمیاب و زیبای آذری، ‌ایرانی و داغستانی نگه‌داری می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید با پرداخت مقداری اضافه‌تر، یک راهنما بگیرید و از او بخواهید تا درباره‌ طرح، سمبل‌های استفاده شده و تاریخچه‌ی فرش‌ها توضیحاتی را به شما بدهد.

شهر قدیم باکو

گشت و گذارتان میان دیدنی‌های باکو از شهر قدیم شروع می‌شود که آذری‌ها به آن ایچِری شهر می‌گویند. این بخش قلب تاریخی باکو است که میان دیوارهای کنگره‌دار محصور شده و قدمتش به قرن دوازدهم برمی‌گردد. گردش در شهر قدیم، سفر کوتاهی به دل تاریخ است: خیابان‌ها و کوچه‌های باریک، معماری سنگی زیبای بناها، رستوران‌های کوچک محلی، سوغاتی‌فروشی‌های نقلی و موسیقی فولک آذری که همه جا شنیده می‌شود. در سال ۲۰۰۰ شهر قدیم باکو به همراه دو دیدنی مهمش یعنی برج دختر و قصر شیروان شاه به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند. ورود به شهر مجانی است اما برای بازدید از برج دختر و کاخ و موزه شیروان شاه باید بلیط تهیه کنید.

 

قوانین و شرایط

رزرو این تور

در صورت تمایل، می توانید این تور را رزرو نمایید.