استخدام
تور هند

خدمات تور هند

با خرید تور هند خدمات زیر به شما ارائه می شود :


تور هند ۳ روز گشت با نهار شامل :

۱ منار قطب – دروازه هند – بنای یتد بود گاندی -بازدید از محوطه بیرون کاخ ریاست جمهوری –
مرکز خرید در دهلی – بازدید از تاج محل -قلعه قرمز در آگرا -بازدید از قلعه آمر -جانتار مانتار –
کاخ شهر – کاخ بادها و مرکز خرید در جیپور -بیمه مسافرتی -راهنمای فارسی زبان

 • اعتبار از
  07/03/2017
 • اعتبار تا
  28/11/2017
 • روزهای پرواز (بازگشت)
  سه شنبه, چهارشنبه, جمعه
 • مدت اقامت
  3شب دهلی،2 شب آگرا،2 شب جیپور
 • ایرلاین
  ماهان
 • روزهای پرواز (رفت)
  سه شنبه, چهارشنبه, جمعه

برنامه سفر

از لحظه ای که می رسیم …

گشتهای تور هند در طول سفر شامل »

دهلی: بازدید از مقبره گاندی، مسجد جامع، کاخ قرمز، منار قطب، دروازه هند، ساختمان پارلمان
آگرا: تاج محل، قلعه قرمز آگراج
 جیپور: قلعه آمبر، کاخ شهر، جانتار مانتار و کاخ بادها
کلیه ورودی ها بعهده مسافر می باشد نرخ کودک زیر 2سال 600.000 تومان می باشد. داشتن گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
Delhi
33°
haze
میزان رطوبت: 75%
باد: 4m/s NNE
H 33 • L 30
36°
یکشنبه
32°
دوشنبه
36°
سه شنبه
36°
چهارشنبه
Weather from OpenWeatherMap

معرفی دهلی

دهلی یکی از ۳ شهر بزرگ هند و پایتخت شلوغ و پر سر و صدای هندوستان مثل یک بمب ساعتی است و انگار قرار است هر لحظه منفجر شود. دهلی با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال از قدیمی ترین شهرهای جهان و پنجمین منطقه بزرگ تجمیع انسانی محسوب می شود. شهر قدیم دهلی پوشیده از خیابان‌های تنگ و تاریک مال‌رو است و بوی ادویه‌های هندی که از دکه‌های کنار خیابان در فضا پراکنده می‌شود کوچه‌های پر پیچ و خم آن را پوشانده است. در طرف مقابل دهلی نو وجود دارد که در سمت جنوبی دهلی واقع شده است. دهلی نو تمیز، آرام و سبز است و خیابان‌هایی بلند و پهن دارد که در کنار آن‌ها خانه‌ها و عمارت‌های زیبایی وجود دارند.

سیستم حمل ونفل از اتوبوس ها، ریکشاو (سه چرخه های موتوری ) مترو و تاکسی تشکیل شده است. یکی از پر طرفدارترین وسایل حمل و نقل در دهلی سه چرخه های موتوری هستند که معمولا به رنگ سبز در سطح شهر دیده می شوند. دهلی ۳ فرودگاه دارد که فرودگاه اصلی این کشور ایندیرا گاندی است. پالام و صفدر جونگ دو فرودگاه دیگر این شهر هستند و بیشتر برای مقاصد بازرگانی مورد استفاده قرار می گیرند. دهلی در طول تاریخ مهمترین مرکز تجاری و تبادل کالا در کل کشور هند بوده است. از مکان های دیدنی شهر دهلی قلعه سرخ، لوتوس تمپل، قطب منار، معبد آکشاردام، آرامگاه همایون، کاخ لیلا، هتل تاج محل می باشد. اواخر اکتبر تا اواسط مارس زمان مناسبی برای بازدید از دهلی است.

معرفی آگرا

آگرا یا آگره سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است. این شهر درکنار رودخانه یامونا قرار گرفته و از دهلی، پایتخت هند با قطار تنها دو ساعت و نیم، با ماشین ۴ ساعت و با هواپیما ۳۰ دقیقه فاصله دارد. در گذشته این شهر را اکبرآباد می نامیدند. مهمترین مکان دیدنی آگرا تاج محل است. این بنای مهم با معماری ایرانی منحصر به فرد خود به عنوان مهمترین بنای تاریخی هند و یکی از عجایب هفتگانه جدید شهرت جهانی دارد.

یکی دیگر از اماکن دیدنی این شهر قلعه آگرا یا لعل قلعه می باشد که در زبان هندی لعل به معنای قرمز بوده،  این قلعه توسط اکبر امپراتور بزرگ گورکانی ساخته شد. حیاط پر پیچ و خم، مسجد و تالار اختصاصی قلعه عظمت امپراتوری گورکانیان هند را منعکس می کند. مسجد موتی یا مروارید و برج یاسمین نشان دهنده مهارت صنعتگران و معماران آن روزگار هند هستند. این بنا را با قلعه دیگری که به همین نام قلعه سرخ یا ردفورت مشهور است و در دهلی است نباید اشتباه گرفت.از دیگر اماکن دیدنی شهر آگرا،فاتح پورسیکری به معنی شهر آزادی،سیکاندرا،آرامگاه اعتمادالدوله ،مسجد جامع آگرا،ینی کا روضه، باغ رام، سوامی باغ صمد، آرامگاه مریم یکی از زنان اکبر و باغ مهتاب را نام برد.

معرفی جیپور

شهر جیپور در شمال غربی کشور هند قرار دارد. جیپور مرکز ایالت راجستان است و به دلیل ساختمان های صورتی رنگ، معروف به شهر صورتی است. جیپور مرکز صنایع سنتی و مدرن است و  بزرگترین صادر کننده طلا،‌ الماس و سنگهای قیمتی در آسیا و تنها شهر دنیا برای پرداختن و تراش الماس آبی می باشد. آب و هوای جیپور گرم و خشک است. تمامی پروازهای بین المللی به مقصد هندوستان به فرودگاه بین المللی ایندرا گاندی در شهر دهلی می باشد. فاصله این فرودگاه تا شهر حدودا نیم ساعت است.

ترانسفر از دهلی به آگرا زمینی و مدت ۲ ساعت و از آگرا به جیپورنیز ترانسفر زمینی و ۲ ساعت می باشد. در جیپور قیمت ها نسبت به دهلی واقعا ارزان تر است و بازارهای بسیار بزرگی دارد. در این شهر دمپایی های چرمی و لباس های محلی هندی مانند ساری، بنجامی و شال و روسری فراوان و ارزان است. یادتان باشد که همه چیز در آن جا با چانه زدن همراه است. از جاذبه های توریستی جیپور، جانتار مانتار است که مجموعه ای از المانهای معمارانه ای که در کنار هم یک رصد خانه ی نجوم را تشکیل داده اند می باشد.

تاج محل از عجایب هفت گانه

هند بدون بازدید از تاج محل و  مشاهده زیبایی این بنای با عظمت که جزء عجایب هفت گانه شناخته میشود کامل نمیشود. این بنا مقبره شاه گورکانی شاه جهان و همسرش ارجمند بانو بیگم ملقب به ممتاز محل است. شاه جهان پس از مرگ همسرش این بنا را بنا بر وصیت او ساخت تا در آن آرام بگیرد. خود شاه جهان نیز پس از مرگ در همین بنا آرام گرفت. این بنا در شهر آگرا (پایتخت هند در آن زمان) ساخته شد. احمد لاهوری و برادرش استاد حمید لاهوری سرمعماران ایرانی سازنده تاج محل بودند که به همین دلیل این بنا از مباهات ایرانیان است.

 

ویدئــو

ویدئو های بیشتر را در کانال آپارات ما تماشا کنید …

قوانین و شرایط

تور هند 3 روز گشت با نهار شامل : 1 منار قطب - دروازه هند - بنای یتد بود گاندی -بازدید از محوطه بیرون کاخ ریاست جمهوری - مرکز خرید در دهلی - بازدید از تاج محل -قلعه قرمز در آگرا -بازدید از قلعه آمر -جانتار مانتار - کاخ شهر - کاخ بادها و مرکز خرید در جیپور -بیمه مسافرتی -راهنمای فارسی زبان

رزرو تور هند

در صورت تمایل، می توانید تور هند را رزرو نمایید.